RDS Company v umeleckej sfére!


V novej sezóne si pre Vás RDS Company pripravila množstvo noviniek. Okrem nových členov, ktorí sa dostali do Company vďaka konkurzu, začala fungovať tiež nová umelecká zložka RDS Company, ktorej choreografkou je Mgr. art. Dominika Beňaková - certifikovaná pedagogička techniky Marthy Graham.

Je absolventkou magisterského štúdia na Katedre tanečnej tvorby Vysokej školy múzických umení, odboru pedagogika moderného tanca. Po pobyte na letnej intenzívnej škole Martha Graham School of Contemporary Dance bola prijatá do denného štúdia a získala štipendium. Po úspešnom dvojročnom štúdium dosiahla najvyššiu úroveň techniky a získala medzinárodný pedagogický certifikát, pričom v Európe je len niekoľko takýchto absolventov. Momentálne je študentkou denného doktorandského štúdia na KTT VŠMU, v rámci ktorého vyučuje techniku a repertoár M. Graham, ktorý sama v rámci štúdia v New Yorku tancovala.

Tanečníci sú zväčša absolventi konzervatórií, študenti vysokej školy muzických umení, vyznačujúci sa výnimočným talentom, excelentnou tanečnou technikou a originálnym tanečným prejavom


MARTHA GRAHAM

bola americká choreografka, jedna zo zakladateliek moderného tanca. Okrem 181 choreografií, ktoré vytvorila, založila aj jedinú školu tejto techniky na svete so sídlom v New Yorku. V Spojených štátoch je tento štýl doslova kultový, vyučuje sa aj na niektorých vysokých školách v Európe. Jej jedinečný štýl často prirovnávajú k Shakespearovi, svojou poetickosťou a dramatickým napätím. Námety na choreografie čerpá z antickej mytológie a rôznych historických udalostí. Dominuje predovšetkým príbeh a emocionálne prežívanie postáv na javisku.
FACEBOOK
Staňte sa fanúšikom našej stránky

NEWSLETTER

Chcete dostávať aktuálne novinky mailom?

Zrušiť odosielanie